Wyjazd co zabrać?

Co trzeba zrobić przed tak poważna podróżą? No dobra przed mniej „poważna” też. Hmm na pewno odpocząć, lecz także odpowiednio się przygotować. Nie chce przecież aby „kapeć” albo wywrotka pokrzyżowała mi plany. Z racji że na ogół podróżuje sam przyda się mieć pod ręką tych kilka rzeczy. Poniżej postaram się opisać co dlaczego i w jakim stopniu mnie się przydaję.

 

Akcesoria podstawowe * – Bez tych rzeczy się nie ruszam.

Akcesoria dodatkowe ** – Można się bez tego obyć, aczkolwiek potrafią umilić przejażdżkę.

klucz wielofunkcyjny imbusowy
klucz wielofunkcyjny imbusowy

  • Klucze imbusowe* – ten zestaw jest niezbędny u każdego rowerzysty, ja używam zwykłych.. najlepsze są tak zwane „multitool”, czyli wszystkie podstawowe rozmiary w jednym scyzoryku. Imbusy potrafią pomóc gdy będziemy mieli jakieś luzy na kierownicy, siodełku. Z własnego przykładu powiem wam, że raz przez ich brak musiałem czekać na kolegę z samochodem, ponieważ po upadku przekręciła mi się kierownica i lewa manetka, oznaczało to niestety koniec podróży na „dwóch kołach”.
Dętka rowerowa kenda 700x25c
Dętka rowerowa kenda 700x25c

  • Zapasowa dętka* – tego chyba nie muszę nikomu tłumaczyć. Z reguły jest to tak.. Tsss! Koniec zabawy. Co prawda da się pojechać gdy powietrze nie uleci do końca albo dopompowywać co jakiś czas aczkolwiek pomaga to tylko przy mikro dziurkach, a jazda bez powietrza może skończyć się bardzo źle dla obręczy.
Mała pompka przenośna b'twin
Mała pompka przenośna b’twin

  • Pompka rowerowa* – po prostu „must be”.
Izotonik o smaku pomarańczowym activlab
Izotonik o smaku pomarańczowym activlab

  • Bidon napełniony napojem izotonicznym lub wodą* – Ja używam tego pierwszego, ponieważ moim zdaniem lepiej nawadnia niż woda, z uwagi na zawartość węglowodanów jest też bardziej „treściwe” przez co już po dwóch łykach czuje, że moje pragnienie jest zaspokojone, elektrolity uzupełnione, a dodatkowo ekstrakt z guarany wpływa orzeźwiająco na organizm.
Nawigacja rowerowa z GPS Garmin
Nawigacja rowerowa z GPS Garmin

  • Nawigacja rowerowa lub telefon komórkowy** – Nie mam i jak dotąd nie korzystałem jeszcze z nawigacji rowerowej. Ceny tej przyjemności oscylują pomiędzy 100-1500zł a czasami nawet ponad ten zakres. Nikt przecież nie lubi błądzić bez celu, albo co chwila zaczepiać kogoś z pytaniem typu „w którą stronę do..” Sam korzystam z telefonu i aplikacji google maps. Jak na teraźniejsze potrzeby sprawdza się, nie wykluczam jednak, że w przyszłości zainwestuje w coś bardziej profesjonalnego. Zapomniałbym dodać o endomondo, jest z nim dużo zabawy i rywalizacji. No dobra chyba nie ma amatora kolarstwa która by o tej apce jeszcze nie słyszała.
Zastrzyk energii dla Twojego telefonu Tracer
Zastrzyk energii dla Twojego telefonu Tracer

  • Power bank** – Niezbędne źródło prądu, jeśli korzystamy z nawigacji lub telefonu. Osobiście korzystam model tracera o pojemności 2600MAH. Kosztował mnie 25zl w sklepie media expert. czas ładowania power banka to około 8h przy czym telefon (galaxy j5 2016) ładuje około 50%, niestety demonem osiągnięć nie jest, aczkolwiek na podtrzymanie baterii wystarczy.
Podziel się, jeśli chcesz:
0